Що робити, якщо виникли проблеми з кредитом?

Як би ретельно ми не планували свій бюджет, від непередбачених обставин не застрахований ніхто. Особливо яскраво це проявилося в період кризи, коли багато позичальників до його приходу впевнені в своєму фінансовому благополуччі, спокійно оформляли кредити, а потім просто не знали як по ним розплачуватися. Втім, такі ситуації виникають і зараз і проблеми з кредитом вимагають негайного вирішення.

Що робити? Та сроки строк позовної давності

В першу чергу доведеться перерахувати свій бюджет з поправкою на умови, що змінилися обставини. Зробити це необхідно для того, щоб правильно оцінити ситуацію і тяжкість свого становища. Можливо, все не так погано як здається на перший погляд, а може, навпаки, ви намагаєтеся обдурити себе, запевняючи, що впораєтеся з кредитом — але потім, через пару місяців. Відкладати на такий тривалий термін вирішення проблеми з кредитом не варто, за цей час банк просто буде нараховувати вам штрафи, збільшуючи ваш борг. Так само як не варто в такій ситуації бігти до іншого кредитора, оформляючи нову позику, щоб розрахуватися за вже наявного. На жаль, єдиним виходом для вас буде візит в банк, з яким у вас виникли труднощі і, пояснивши ситуацію, пропонувати кредитному консультанту шукати компроміси. При цьому ви повинні пам’ятати про два моменти. Ваші «обставини» повинні бути підкріплені документально, голослівним поясненням (типу «мені урізали зарплату») просто ніхто не повірить. І друге — пошук компромісів при проблемності позики є правом банку, а ніяк не його обов’язком, як щиро вважають деякі позичальники. Тобто він цим правом може не скористатися. У будь-якому випадку ви повинні самі зробити перший крок, адже більшість кредиторів все-таки зацікавлені в отриманні своїх коштів з найменшими витратами — судовими або на оплату послуг колекторів.

Срок исковой давности можно узнать тут.

Позиція банку

Якщо банк вирішить увійти в ваше становище, в залежності від його політики, вам можуть бути запропоновані різні умови виходу з проблемної ситуації. Правда, ви повинні бути готові до прийняття того чи іншого рішення — саме тому потрібно було спочатку оцінити свій фінансовий стан. Так, якщо ваш кредитний договір дозволяє, вам можуть запропонувати так звані кредитні канікули — певний період, протягом якого ви не будете вносити платежі або ж будете вносити якийсь мінімум. Якщо кредит був валютний і ви перестали справлятися з ним через валютні стрибки, вам можуть запропонувати змінити валюту позики. Як варіант можуть бути переглянуті основні умови вашої кредитної угоди – вона може бути переукладена, припустимо, на більш тривалий термін і ваші платежі по позиці автоматично зменшуватися.

Вирішуємо проблеми з кредитом

Зрозуміло, основною причиною неможливості погашення позики є погіршення фінансового становища. Якщо банк пішов вам назустріч і надав відстрочку, це добре, але погашати позику в результаті все одно доведеться і в сумі трохи більшої, так як за відстрочку доведеться «доплатити» додатковими відсотками. Найкраще, якщо у вас вийде за час цієї відстрочки знайти додаткові доходи, які б допомогли вам якомога раніше розплатитися за своїми борговими зобов’язаннями. Куди гірше, якщо ваш кредитор проігнорував ваші спроби вирішити ситуацію «полюбовно». Тоді варіанти у вас буде два і залежати вони будуть від того, якого виду кредит став «проблемним». Якщо ваша позика заставна, а інших варіантів немає, ви можете реалізувати об’єкт застави (випросивши на те дозвіл банку) і погасити свій кредит. Робити це потрібно швидко і самостійно, так як якщо ви довірите продаж банку, можете бути впевнені, що після погашення боргу вам нічого від такої реалізації не залишиться — але ж якийсь час ви по кредиту платили, тобто витратили свої гроші. Другим варіантом буде звернення до суду з визнанням власної неспроможності погашення кредиту згідно укладеної угоди. Суд зобов’яже вас погашати цей кредит шляхом щомісячних відрахувань із зарплати — причому штрафи вам нараховуватися вже не будуть, а розмір відрахувань не перевищить 25% вашого доходу.

Опубликовано

Категория:   Без рубрики     На правах рекламы

avatar
  Subscribe  
Уведомление о

2015-2019. Все права защищены. При использовании содержимого сайта активная гиперссылка на 24news.com.ua обязательна. Мнение автора статьи не отражает мнение редакции. Редакция не несет ответственности за обоснованность и толкование мнения автора, а сайт является лишь носителем информации.